Nowoczesny narożnik - jaki wybrać?

Nowoczesny narożnik - jaki wybrać?

Nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania? To z pewnością nie jest taka prosta sprawa. To przecież jeden z najbardziej reprezentatywnych mebli w naszym domu. Każdy gość, który zechce nas odwiedzić, z pewnością od razu zwróci na niego uwagę. Nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania za dnia spełnia funkcję mebla wypoczynkowego, a wieczorami staje się wygodnym łóżkiem – dla gospodarzy lub dla naszych gości.

Dlatego bardzo ważne jest, żeby nasz nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania był funkcjonalny, ale też, żeby się po prostu podobał. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które zdecydują czy na dłuższą metę będziemy zadowoleni z naszego zakupu.

Wielkość salonu

Mamy do wybory narożniki w kształcie litery L lub U. Te pierwsze świetnie sprawdzą się mniejszych mieszkaniach czy domach. Jeśli jednak mamy duży salon możemy zdecydować się na nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania wyposażony w dwa szezlongi.

Wymiary elementów narożnika

Może brzmi to śmieszeni, ale tak naprawdę powinniśmy dostosować wybór narożnika do salonu z funkcją spania do nas. Jeśli osoby korzystające z narożnika są raczej drobne i niewysokie powinniśmy wybrać mebel z płytszym i niższym siedziskiem. Osoby wyższe powinny postąpić odwrotnie. To ważne, bo to przecież my będziemy głównie korzystać z narożnika do salonu z funkcją spania. Prawda?

Powierzchnia strefy spania?

Tak, to ważna sprawa. Zwłaszcza jeżeli zamierzamy spać na narożniku regularnie. Trzeba pamiętać, że dwie osoby dorosłe, by mogły w miarę komfortowo korzystać z łóżka potrzebują minimum 120 cm szerokości. Choć oczywiście byłyby super, gdyby tego miejsca było jak najwięcej. Warto to sprawdzić przed zakupem.

Pojemnik na pościel

Te elementy również są bardzo ważne. Przecież nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania musi być w nie wyposażony jeśli ma pełnić swoje funkcję. Niektóre modele oprócz dużego pojemnika na pościel są wyposażone jeszcze w inne praktyczne akcesoria: szufladki, półki czy chowane pufy. Te wszystkie elementy sprawią, że nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania stają się jeszcze w większym stopniu wielofunkcyjnym i praktycznym meblem.

Podziel się !