Czy warto oszczędzać na meblach?

Wiele osób z powodu kryzysu, jaki panuje już od kilku lat na terenie całej Europy. Stara się szukać oszczędności w każdym możliwym miejscu. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej naszych rodaków stara się oszczędzić także na wyposażeniu domowym jak meble czy sprzęt AGD. Ale czy jest to dobry pomysł i czy przyniesie on nam w długim okresie oszczędności, czy wręcz przeciwnie, będzie generował tylko i wyłącznie koszty?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Coraz więcej mebli robionych jest w sposób znacząco odbiegający od ogólnie przyjętych norm jakościowych. Spowodowane jest to tym, że ludzie chcą produktu taniego, który wygląda ładnie i drogo. Często producenci, aby sprostać wymaganiom klientów, oszczędzają na jakości, a w rezultacie takie tanie meble nie posłużą nam długo.

Meble kuchenne - lepiej zrobić na zamówienie

Szczególnie dotyczy się to kuchni. Meble kuchenne powinny być bardzo odporne na różnego rodzaju zalania, wysokie temperatury czy chemikalia jak płyny do czyszczenia zlewów, czy płytek naściennych. Dodatkowo meble kuchenne powinny mieć metalowe zabezpieczenia, które powstrzymają płomienie kuchenki gazowej przed podpaleniem czy opaleniem brzegów szafek przylegających do kuchenki. Tanie meble nie mają takich właściwości i w dłuższej perspektywie czasu będą o wiele droższe w użytkowaniu niż meble, które kosztują więcej.

Jak widać, oszczędności na meblach nie są realnymi oszczędzonymi pieniędzmi. Pierwsze koszty jak wymiana zawiasów czy naprawy blatów mogą pojawić się już po kilku miesiącach. Okaże się wtedy, że koszt tanich mebli i ich naprawy przewyższył cenę mebli dobrej jakości. Dlatego lepiej zamówić meble u stolarza i cieszyć się nimi przez długie lata.

Czytaj więcej meble kuchenne Warszawa

Podziel się !