Jak sadzić róże i inne kwiaty? - Piękne kwiaty do ogrodu.

Jak sadzić róże i inne kwiaty?

Jak sadzić róże? Jest to pytanie, które może zadawać sobie wiele osób prowadzących własny ogródek. Posiadanie własnego przydomowego ogródka jest marzeniem wielu ludzi. Mnóstwo ludzi prowadzi tego typu ogródki, dba o nie, pielęgnuje rosnące w nich kwiaty. Ogródki takie są świetnym sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu dla wielu osób. Jest to dla wielu hobby, które sprawia im przyjemność.

Róże - piękne kwiaty do ogrodu

W ogródkach sadzić można właściwie wszystko. Ogranicza nas jedynie wyobraźni, klimat oraz ewentualnie budżet. Wiele osób w ogrodach w Polsce sadzi i pielęgnuje róże. Róże są pięknymi kwiatami, które nadają się do naszego klimatu. Są one całkiem odporne na niekorzystne warunki występujące w Polsce takie jak mróz, susza, silne wiatry. Róże bez problemu są w stanie przetrwać całą zimę, oczywiście po odpowiednim przygotowaniu. Róże są pięknymi kwiatami, które w Polsce występują w licznych odmianach. Każda z tych odmian różni się wyglądem, barwą, zapachem, a także wytrzymałością. Wiele z nich jest bardzo wytrzymałych, przez co nadają się do wieloletniego rośnięcia w polskich ogrodach zarówno przydomowych, jak i miejskich.

Jak sadzić róże? - terminy

Okres sadzenia róż mocno zależy od tego jakie róże zakupimy. Najwięcej krzewów jest w sprzedaży wiosną i jesienią. Jeżeli chodzi o róże w doniczkach, to można je sadzić przez cały rok, gdyż w stabilnych warunkach domowych bez problemu urosną o każdej porze. Róże z odsłoniętym systemem korzeniowym sadzić należy na wiosnę albo jesienią. Jednak najlepszy miesiąc na posadzenie róż to październik. Róże zasadzone w tym miesiącu mają odpowiednią ilość czasu aby odpowiednio się ukorzenić, dzięki temu na wiosnę szybciej będą wzrastały.

Jak sadzić róże? – instrukcja

Najpierw trzeba przygotować kwiaty do posadzenia. Jeżeli zakupimy już róże i mają one odsłonięte korzenie trzeba je koniecznie zabezpieczyć przed obsychaniem, chyba że sadzimy je od razu. W tym celu trzeba zakopać je w wilgotnej ziemi, w cienistym miejscu. Zaraz przed sadzeniem, korzenie trzeba skrócić o około 1/3 długości, część nadziemną trzeba przyciąć do wysokości 15-20 cm. Przed sadzeniem koniecznie trzeba także usunąć wszelkie martwe części roślin.

  1. Trzeba wykopać dołek na głębokość 30 do 50 cm
  2. Należy spulchnić ziemię, powinna być ona gliniasto-piaszczysta z dużą zawartością próchnicy i odczynem lekko kwaśnym
  3. Miejsce szczepienia róży obowiązkowy musi wystawać ponad glebę
  4. Zaraz po zasadzeniu kwiatów należy je bardzo obficie podlać
  5. W przypadku sadzenia jesienią warto zrobić wokół podstawy róży kopczyk aby ochronić ją przed zimowymi mrozami

Powyższy opis pokrótce odpowiada na postawione pytanie: Jak sadzić róże? Warto zainteresować się tymi kwiatami, jeżeli ktoś ma ogródek lub planuje sobie go założyć. Są to naprawdę urodziwe kwiaty, które świetnie ozdobią każde podwórko.

Podziel się !