Ramowa zabudowa balkonu dla domów jednorodzinnych

Ramowa zabudowa balkonu dla domów jednorodzinnych

Praktyczna i elegancko wykonana ramowa zabudowa balkonu stanie się wspaniałym rozwiązaniem ochronnym dla naszych domów oraz mieszkań. W okresie jesiennym oraz zimowym zazwyczaj mamy do czynienia z częstymi opadami deszczu i śniegu.

Cierpią na tym nasze balkony. Nadmierna wilgoć, przedostająca się na obszary naszych balkonów, sprawić może, że ich stan na wiosnę pozostawiać będzie wiele do życzenia. Aby tego uniknąć, warto zainstalować właśnie zabudowę do balkonu.

Pewnie myślicie, że takie przedsięwzięcie niesie ze sobą ogromne koszty i wiąże się z dużym nakładem pracy fizycznej? Nic bardziej mylnego!

Współcześnie produkowane zabudowy do balkonów wykonane zostały tak, aby ich montaż nie zajmował więcej, niż jeden, góra dwa dni robocze! A wszystko to z zachowaniem optymalnej wygody i szybkiego tempa pracy!

Jeśli balkon Waszego domu posiada nietypowe wymiary, nie będzie to stanowiło problemu dla konstruktorów. Dziś z łatwością można dopasować zabudowy nawet do najbardziej nietypowych wymiarów balkonów.

 

Ramowa zabudowa balkonu - co się na nią składa?

Profesjonalnie wykonana, ramowa zabudowa balkonu, wykonana może być na dwa sposoby. Stosuje się do niej ramy wykonane z trzech typów materiałów:

  • metalu
  • drewna
  • tworzywa sztucznego

Wypełnienie ram z kolei stanowi szyba. Wykonana być może w 100 procentach z naturalnego szkła. Często jako alternatywę dla kosztownego szkła proponuje się szybę z pleksi.

Dzięki traktowaniu tworzywa sztucznego jako zamiennika szkła z pewnością można zaoszczędzić na materiale do stworzenia ramowej zabudowy balkonu.

Jeśli zamawiającemu zabudowę zależy na tym, aby elementy modułowe tworzące całość konstrukcji jak najmniej rzucały się w oczy, można stworzyć ramy w kolorze białym, albo przezroczyste, tak jak sama struktura szyby.

Przez takie zastosowanie zabudowa z daleka prezentuje się jako rzeźbiona konstrukcja, bez podziału na poszczególne fragmenty i wygląda jeszcze bardziej elegancko.

Ramy nie przypominają w niczym standardowych okien, a przy zakładaniu ich w sytuacji, gdy wykorzystuje się drewno czy metal, odnosi się takie wrażenie.

 

Ramowa zabudowa balkonu - komfort przez cały rok

Stworzona ramowa zabudowa balkonu pozwoli nam cieszyć się balkonem nawet w najzimniejsze dni całego roku. Będzie można więc swobodnie wyjść na balkon nawet w czasie zimowych mrozów, aby w swoim ulubionym fotelu móc poczytać książki czy też pobawić się z czworonożnym pupilem.

Zabudowa w żaden sposób nie będzie ograniczała widoków, jakie rozpościerać się będą z naszego domowego balkonu. Wszelkie montowanie firanek i zasłonek może być brane pod uwagę.

Wydaje się nam jednak, że zabudowy balkonowe najefektowniej prezentują się bez żadnych dodatkowych ozdób. Są konstrukcjami niezwykle wytrzymałymi na działanie zjawisk atmosferycznych, a także zwyczajnej, ludzkiej siły.

W Internecie wiele firm oferujących projekty oraz montaż zabudów balkonowych ogłasza swoje usługi. Wygrywają te firmy, u których czas przygotowania projektu wraz z montażem jest możliwie jak najszybszy. 

Podziel się !