Jaki rozmiar łóżka wybrać do sypialni?

Jaki rozmiar łóżka wybrać do sypialni?

To, jaki rozmiar łóżka do sypialni wybierzesz, uzależnione jest przede wszystkim od wymiarów Twojej sypialni. Dziś większość pokoi, przeznaczonych na przestrzeń sypialnianą w mieszkaniach, ma niewiele metrów kwadratowych. Zazwyczaj sypialnie projektowane są przez deweloperów w rozmiarach około 7-10 m2. W takim wnętrzu bardzo dokładnie należy zaplanować wielkość naszego łóżka.

Rozmiary łóżek

Im mniejsza sypialnia, tym rozmiar łóżka się zmniejsza. Najczęstszym wyborem naszych Klientów jest łóżko drewniane 140x200 cm. Jest to łóżko małżeńskie, dwuosobowe, nie jak w przypadku węższych modeli: łóżko 120x200 lub 100x200 cm, określane jest jako łóżko jednoosobowe. Przy rozmiarze 140x200 powinniśmy mieć możliwość swobodnego zmieszczenia stolików nocnych czy innych niewielkich mebli w sypialni.

Łóżko do sypialni z pojemnikiem

Nie tylko łóżko drewniane jest pierwszym wyborem naszych Klientów. Łóżko tapicerowane 140x200 cm jest także częstym wariantem. Czy wybierzesz tapicerkę, czy też dębową ramę, nie ma to wpływu na wielkość Twojego mebla. To, na którą wersję się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Twoich preferencji lub od przestrzeni, jaka posiadasz.
Kolejnym popularnym rozmiarem, jest łóżko drewniane 160x200 cm. Przy dodatkowych 20 cm materaca, zapewnisz sobie wygodny i komfortowy wypoczynek. Do niewielkich przestrzeni zaprojektowaliśmy specjalny model wezgłowia, nazwany Slim, który ma zaledwie 4 cm grubości. Łóżko nie zabiera wtedy przestrzeni, a my zyskujemy dodatkowych 10 cm na urządzenie naszej sypialni.

Absolutnym hitem, jeżeli chodzi o przechowywanie, jest łóżko do sypialni z pojemnikiem na pościel. Mieści się w nim naprawdę dużo rzeczy. To dodatkowa przestrzeń do przechowywania gratis! Ludzie mający małe mieszkania zmieszczą w takim pojemniku np. walizki, torby, ubrania i buty na zimę, dodatkową pościel, zabawki, książki i wiele innych rzeczy.

Łóżka z pojemnikiem. Propozycja firmy.

16280-lozko-z-pojemnikiem-drewniane-tapicerowane-niebieskie-morskie-berke-slim-slimwood
18050-angelsoft-rozowy-pink-z-pojemnikiem
18096-flatsoft-szary-grey-z-pojemnikiem
18140-slimsoft-szary-z-pojemnikiem
18348-lozko-tapicerowane-z-pojemnikiem-panelami-niebieskie-granatowe-berke-6
18404-lozko-tapicerowane-z-pojemnikiem-panelami-kremowe-jasne-bezowe-berke-4

Duża sypialnia to duże możliwości

W dużych pomieszczeniach zazwyczaj projektowanych w domach jednorodzinnych, mamy większe pole do popisu. Tu często wybieranym modelem, jest łóżko tapicerowane 180x200 lub łóżko dębowe o takich samych wymiarach. Większa przestrzeń pozwala zaprojektować miejsce do spania i wyposażyć w dodatkowe meble, takie jak szafa, toaletka czy regał na książki. Rozmiar 180 cm daje nam ogromną swobodę spania, nawet wtedy, gdy gościmy w swojej sypialni dzieci. Należy pamiętać, że kupując łóżko o wymiarach 140, 160 czy 180 cm, bierzemy pod uwagę taką właśnie szerokość materaca. Faktycznym wymiarem ramy, będzie rozmiar 148, 168 czy 188 cm, ponieważ rama łóżka posiada po 4 cm szerokości z każdej strony.

W projektujemy łóżka nowoczesne oraz idealnie dopasowane do Twojego wnętrza, niezależnie, czy masz go mniej, czy więcej. U nas każdy znajdzie wymarzony mebel dla siebie!

Podziel się !