Jak wybrać nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania?

Nowoczesny narożnik do salonu z funkcją spania to na chwilę obecną dla dość wielu z nas mebel o prostych kształtach. Tego typu mebel ma prostokątne i dość głębokie siedzisko, a jego oparcie to rzecz jasna trzy, a w niektórych przypadkach nawet cztery prostokątne poduszki.

Kluczowe znaczenie ma też i to że tapicerka takiego nowoczesnego narożnika z funkcją spania jest dostępną w wielu opcjach, czyli poduszki stanowiące oparcie mogą mieć kolor kremowy. Cała reszta mebla wraz z prostokątnymi podłokietnikami może być czekoladowa.

Zasady wyboru narożnika

Może być też i tak, że poduszki i podłokietniki będą kremowymi, a cała reszta czekoladowa. Jednym słowem producenci dają nam bardzo wiele zestawień kolorystycznych jeśli chodzi o tapicerkę, po to byśmy mieli w czym wybierać. Zasada ta dotyczy też tanich narożników do salonu z funkcją spania, które to w dzień pełnią funkcję sofy. Wtedy gdy odwiedzą nas goście mogą być dodatkowym miejscem do spania. Tego typu narożnik z funkcją spania rozkłada się w bardzo łatwy sposób, bo obecnie ten mechanizm rozkładania jest dość prosty. Najistotniejsze podczas rozkładania ma się dostęp do kosza z pościelą i to podobnie jak w starych wersalkach, ale w tym przypadku jest wygodniej. Mowa tu konkretnie o tym, że nowoczesny narożnik z funkcją spania do salonu ma w sobie mniej tych skomplikowanych stalowych elementów.

Czyli tego typu mebel rozkłada się łatwiej i co najistotniejsze w jego przypadku znacznie mniej może się zepsuć. Dlatego dla tak wielu z nas mebel tego typu jest opcją wybitnie atrakcyjną. No bo w przypadku tego typu sofy kluczowe znaczenie ma też cena. W przypadku modeli o nowoczesnej materiałowej tapicerce jest dość niską. I dlatego właśnie dość wielu z nas nabywa tego typu narożniki z funkcją spania do salonu, który pełni też funkcję pokoju gościnnego. Tak jest w przypadku mieszkań, w których to trafiają się niewielkie salony. Te pokoje są też jednocześnie sypialnią dla dorosłych.

Dlatego taki nowoczesny narożnik z funkcją spania w mieszkaniu się sprawdzi. Bo taki narożnik to po rozłożeniu miejsce do spania długie na blisko 200 centymetrów i szerokie na blisko 150 centymetrów. Tak zazwyczaj jest w przypadku standardowych opcji takiego mebla. Trafiają się też opcje znacznie większe od standardowych, czyli takie w których to miejsce do spania jest długie na 220 lub 230 centymetrów. Taki spory narożnik z funkcją spania do salonu to też i wyższa cena od standardowej. Mebel tego typu jest wart wydania nawet dwukrotnie wyższej sumy. Bo trafiają się mężczyźni, którzy we śnie mogą uszkodzić podłokietnik takiej typowej sofy z funkcją spania.

Podziel się !