Do jakich aranżacji pasuje płytka elewacyjna?

Do jakich aranżacji pasuje płytka elewacyjna?

Płytka elewacyjna w nowoczesnych lub klasycznych wnętrzach? Jak najbardziej, ale nie są to jedyne style, w których płytki imitujące cegłę znajdują swoje zastosowanie. By wykreować oryginalną przestrzeń, warto zwrócić uwagę na odcień tych elementów wystroju.

Ciemniejsze odcienie czerwieni będą lepiej wyglądać we wnętrzach bardziej charakternych, a jaśniejsze w subtelniejszych. W jakich więc aranżacjach sprawdzi się jeszcze ta płytka?

Jaka płytka elewacyjna do wnętrz urządzonych w stylu pop-art?

Warto zacząć od stylu, który szczególnie mocno przypada do gustu osobom młodym i przywiązanym do popkultury. Pop-art łączy w sobie wiele różnych elementów, stąd też urządzając wnętrze w tym stylu, można liczyć na to, że raczej nie spotka się drugiego takiego samego.

Jak dodać do niego płytkę elewacyjną w taki sposób, by pomieszczenie w tym stylu zachowało swój klimat? Warto postawić na wyrazistą czerwień cegły. To bowiem jeden z tych kolorów, jaki dość mocno wpisuje się w wystrój typu pop-art. Zatem płytka o takiej barwie powinna wpasować się w charakter tego wnętrza.

Styl glamour: płytki elewacyjne jasne, czy ciemne?

Glamour to styl, który kojarzy się z luksusem. Jednak w przeciwieństwie do stylu francuskiego, taki wystrój jest bardziej „świecący”. W związku z tym dobrym wariantem będą ciemne płytki elewacyjne na ścianę. Chcąc nadać pomieszczeniu wyrazistości, można zestawić głęboko czerwone, płaskie cegły z ręcznie wykonanym oświetleniem naściennym.

Ten prosty zabieg sprawi, że przestrzeń nie będzie urządzona byłe jak, ale ze smakiem. Mile widziane są również oryginalne dodatki, nawet w większych kolekcjach, na przykład błyszczące figurki ustawione na półce. Styl ten wraz z płytką elewacyjną można zastosować, chociażby w sypialni, czy w salonie.

Najlepsze płytki elewacyjne do wnętrza urządzonego w stylu vintage

Jeśli poszukuje się aranżacji, która zachęca do zadumy, nostalgii i refleksji, to jest nią z pewnością styl vintage. Nie brakuje w nim zatem obrazów, zdjęć, czy bibelotów, a by nadać im odpowiednie tło, warto położyć na ścianach białe płytki elewacyjne. Gdy pomieszczenie to jest wielobarwne, wciąż dostrzeże się w nim wówczas harmonię.

Można też pokusić się o płytki retro lub postarzane w odcieniu wiśniowym. Dobrym pomysłem mogą być również płytki w odcieniu cegły rozbiórkowej. Każdy z tych wariantów kolorystycznych płytek stworzy nieco inny klimat. Warto więc najpierw zastanowić się, jakimi meblami i dodatkami wyposaży się to wnętrze.

płytka elewacyjna we wnętrzu

Jaki rodzaj płytek w aranżacji w stylu kolonialnym?

Wnętrze w stylu kolonialnym mogą nierzadko zdobić egzotyczne dekoracje, na przykład z Afryki. Dominują w nim ciężkie i masywne szafy oraz komplety wypoczynkowe. By przestrzeń ta nie przytłaczała, powinna być przestronna pomimo wszystkich tych elementów wystroju. Wykańczając zaś ściany płytkami elewacyjnymi, można na przykład postawić na białe albo rustykalne. W takiej kolorystyce każdy przedmiot uda się efektownie wyeksponować. Pomieszczenie może też sprawiać wrażenie, jakby miało optycznie większy metraż, niż ma w rzeczywistości.

Przestrzeń w romantycznym wydaniu – z jakim płytkami elewacyjnymi?

Romantyczny wystrój jest bardziej delikatny, stąd też chętniej wybierają go kobiety. Mogą znaleźć się w nim dobrej jakości, stylizowane meble, dla których prawdopodobnie najlepszą oprawą będą jasne płytki elewacyjne. Dzięki nim salon na przykład stanie się bardziej stonowany i wyrazisty. Pomieszczenie nie straci swojej subtelności i klimatu. Pojawi się w nim może nutka refleksyjności, ale będzie to zazwyczaj z pożytkiem dla takiej aranżacji.

Kolory :

plytka01
plytka02
plytka03
plytka04
plytka05
plytka06
plytka07
plytka08

Płytki elewacyjne we wnętrzu urządzonym w angielskim stylu

Styl angielski ma wiele wspólnego ze stylem romantycznym. Tak samo liczy się tutaj wyrafinowany smak, jednak zamiast bardziej stonowanych mebli królują tu najczęściej motywy kwiatowe i kraciaste. Można je zastosować zarówno w obiciach mebli, jak i w kocach, czy poduszkach. By wiernie oddać klimat, najlepiej w ten sposób wykończyć salon, w którym koniecznie powinien znaleźć się kominek. A jeśli chodzi o płytkę elewacyjną, warto zdecydować się na tę typu melanż, białą albo stylizowanej na cegłę rozbiórkową.

płytka elewacyjna

Jakie płytki będą pasować do pomieszczenia w stylu art deco?

Jednym z najbardziej eleganckich stylów w aranżacji wnętrz jest bez wątpienia art deco. Dzieje się tak z uwagi na obecność wysokiej jakości mebli i dodatków, które tworzą razem ponadczasową kompozycję. Zdecydowanie warto w ten sposób urządzić salon, jeżeli prowadzi się otwarty dom i często zaprasza gości do swojego domu. By podkreślić elegancję i klasę przedmiotów, które znajdują się w tym pomieszczeniu, warto dobrać białe płytki elewacyjne. Jeżeli zaś wnętrze miałoby być bardziej przytulne niż stylowe, można wybrać płytki postarzane w odcieniu wiśniowym.

Styl eklektyczny – jaki kolor płytek elewacyjnych będzie wskazany?

Eklektyzm stał się bardzo popularny, ponieważ poprzez łączenie ze sobą różnych stylów, można stworzyć niepowtarzalny wystrój. Nie jest łatwo wskazać do takiego wystroju idealny odcień płytek elewacyjnych. Kolor warto dobrać do klimatu, jaki panuje w pomieszczeniu. Jeśli na przykład wnętrze jest bardziej charakterne i stonowane, na ścianę można położyć płytkę z czerwonej lub pomarańczowej cegły.

Gdy wystrój jest bardziej młodzieżowy i nowoczesny, wtedy mogą sprawdzić się m.in. płytki german retro albo ceglane retro. Z kolei eklektyczne wnętrza o eleganckim i wysublimowanym zabarwieniu, dobrze będą się prezentować na tle białych płytek elewacyjnych. Warto jeszcze spróbować położyć na ścianę w takim przypadku płytki w odcieniu melanżu.

Podziel się !