Czerwona cegła do wnętrz - gdzie sprawdzi się najlepiej?

Czerwona cegła do wnętrz - gdzie sprawdzi się najlepiej?

Trendy we wnętrzach nieustannie ewoluują. Surowce oraz kolory stają się popularne tylko po to, aby po paru miesiącach zniknąć z pierwszych stron gazet i artykułów. Niektóre elementy wystroju pozostają jednak niezmienne i dumnie opierają się na przemijającej modzie. Wśród nich znajdziemy między innymi ponadczasową cegłę czerwoną. Pomimo tego, że materiał cechuje się niezwykle długą historią, jego popularność nie słabnie. Co więcej, wciąż zdobywa nowych zwolenników surowego, klimatycznego wzornictwa.

Jaki kolor cegły wybrać?

Jeżeli naszą aranżację wnętrza rozpoczynamy od położenia cegły, śmiało możemy puścić wodzę fantazji. Różnokolorowy klinkier lub cegła w kolorze intensywnej czerwieni — możemy wybrać w zasadzie każdą z nich, a resztę wystroju dopasować do jej koloru. To, co jest istotne podczas wyboru odpowiedniej cegły to wielkość pomieszczenia, w którym będzie umieszczona. Cegła czerwona na ścianie doskonale powiększy optycznie całą przestrzeń. Dzięki takiemu zastosowaniu będziemy mieli wrażenie, że miejsca jest znacznie więcej. Świetnie zatem sprawdzi się do pokojów oraz kuchni w niewielkich rozmiarach.

Cegły czerwone

Podobnie, jak cegła czerwona, również i biała powiększy przestrzeń. Ona natomiast dopasuje się do pomieszczeń nowoczesnych, w stylu skandynawskim, a także modernistycznym. Czarna cegła z kolei będzie odwrotnością dwóch poprzednich — optycznie pomniejszy ona pomieszczenie. Z pomocą klinkieru w ciepłych kolorach zwiększymy natomiast jego przytulność. To, jaki kolor cegły wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań oraz tego, co chcemy osiągnąć.

Cegła czerwona retro na ścianę

Jaki klinkier wybrać na ścianę do zaaranżowanego lub częściowo zrobionego już pomieszczenia? W grę wchodzą absolutnie wszystkie zasady designu — komplementarność, kolor i nie tylko. Najprostszym oraz najbardziej uniwersalnym wyborem będzie cegła czerwona zestawiona z białymi meblami. Zgrywa się ona bowiem nie tylko z drewnem, ale i czarnymi detalami wyróżniającymi się na czerwonym tle.

Cegła czerwona nowoczesna

Cegła czerwona do wnętrz

Charakterystyczna stara cegła w kolorze czerwonym to doskonały wybór do każdego wnętrza. Sprawdzi się ona zarówno we wnętrzach nowoczesnych, rustykalnych, jak i klasycznych. Wraz z postarzanymi dodatkami stworzy klimat dawnego budownictwa. Stanowi ona także doskonały wybór dla każdego, kto kocha tradycyjne rozwiązania. Dobrze dopasowana do całości oraz umiejętnie położona na ścianie sprawi, że nasze wnętrze nabierze autentyczności. Uzupełniona odpowiednimi dodatkami utworzy idealne aranżacje dla każdego.

  • Klasyka czerwonej cegły

Klasyczny wystrój zapewni nam połączenie cegły w kolorze czerwonym oraz stylizowanych meblami, pikowanej sofy i ozdób inspirowanych klasyczną stylistyką. Dzięki wprowadzeniu do salonu przedmiotów z duszą stworzymy niezapomniany, indywidualny klimat. Mogą to być np. własnoręcznie odnowione meble, tapicerowane przez nas fotele przypominające poprzednią epokę oraz wazoniki zakupione na targu staroci. Dzięki takim rozwiązaniom całość nabierze charakterystyki stylu retro. Zarówno w przestrzeni klasycznej, jak i retro czerwonej cegle powinny towarzyszyć także klasyczne kolory. Biorąc pod uwagę fakt, iż odcień głównej dekoracji jest zdecydowany, kolor ścian powinien być stonowany. Całość doskonale uzupełnią delikatne beże, złamane biele oraz kremy.

  • Czerwona cegła w loftach oraz stylistyce postindustrialnej

Cegła w kolorze intensywnej czerwieni sprawdzi się nie tylko w wystroju klasycznym, ale i mniej banalnym. Doskonale odnajdzie się w loftach czy przestrzeni postindustrialnej. Chcąc osiągnąć spektakularny efekt wykończeniowy, całość aranżacji możemy uzupełnić o metalowe nieoczywiste dodatki, dekoracyjne płyty, czy różnorodne drewniane elementy pasujące do wnętrza.

Umeblowanie przestrzeni postindustrialnej

Aby umeblowanie tego rodzaju przestrzeni odbywało się sprawnie, należy pamiętać, iż niegdyś królowała tam artystyczna bohema. Wyposażenie wnętrz stanowił zatem zlepek mebli w najróżniejszych stylach stojących blisko siebie. Zrezygnować zależy zatem z połyskujących, nowoczesnych dodatków oraz stonowanej, jednokolorowej stylistyki. Postawmy natomiast na różnorodność, pamiętając równocześnie o zachowaniu odpowiedniego umiaru.

"Cegła

Cegła czerwona formowana ręcznie — wybierz mądrze!

Ręczna produkcja cegieł to coś, co możemy spotkać obecnie naprawdę rzadko. Na rynku znajdziemy bowiem niewiele firm, które oferują wytwarzanie cegieł ze stosowanej od lat receptury. Wciąż istnieją jednak wykonawcy zajmujący się produkcją klinkieru — z pasją oraz doświadczeniem. Do tego rodzaju produkcji wykorzystywane są drewniane formy. Nadają one niesamowicie duże możliwości w zakresie nadawania cegłom kształtu oraz wymiarów. Cały proces odbywa się zatem zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta. Dzięki temu cegły wytwarzane ręcznie sprawdzą się nie tylko we wnętrzach w formie ozdoby dekoracyjnej, ale także na podłogach, kominkach, jako ścianki działowe, czy podczas rekonstrukcji zabytków. Efekt będzie unikalny oraz modny, a my będziemy mogli mieć pewność, że nikt nie posiada tak samo ozdobionej sypialni, kuchni czy salonu.

Podziel się !